İştah Şurubu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
22 Temmuz 2024

İştah Şurubu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

İştah Şurubu:

İştah şurubu, genellikle çocuklar için anneler tarafından tercih edilen bir üründür. Yetişkinlerde aşırı iştahsızlıkla karşılaşıldığında mutlaka bir doktora danışılmalıdır. Çocuklarda ise iştahsızlık nedenleri çeşitlidir. Hastalık dönemlerinde çocuklarda iştahsızlık, yetişkinlerde olduğu gibi normaldir; ancak çocuk sürekli iştahsızlık problemi yaşıyorsa doktora başvurulmalıdır. Doktor kontrolünde uygulanacak tedavi yöntemlerinden faydalanılmalıdır.

Yetişkinlerin yoğun bir şekilde iştah açıcılar kullanması doğru değildir. İştah açıcı şuruplar, özellikleri bakımından farklılık gösterebilir; ancak genel olarak vücutta yeme isteğini ve beslenme faktörlerini doğrudan etkileyerek iştahın açılmasına sebep olurlar. Eğer doğrudan şurup desteği ile yemek alışkanlığınızı düzenlemek istiyorsanız, iştah açıcı şurup size yardımcı olabilir. İştah açıcı şuruplar dışında yeme alışkanlığınızı düzenleyecek başka ilaçlar da mevcuttur. İştah şurubu kullanmak isteyen kişilerde çoğu zaman gözle görülür bir zayıflık mevcuttur. Vücudunuzda kilo verme problemi ciddi boyutlara ulaştığında mutlaka iştah açıcı şurup, doktor tavsiyesi altında kullanılmalıdır.

İştah Açmanın Şurup Kullanımı Dışındaki Yolları:

  • Anason tohumları
  • Adaçayının yapraklarının toz haline getirilmiş hali
  • Andız otu
  • Hindiba
  • Kara lahana
  • Roka
  • Kuzukulağı
  • Su teresi
  • Anason yağı
Bu bitkiler, iştah şurubu kadar olmasa da iştah açıcı özellikleriyle tanınır. Eğer önemli ve acil bir durum yoksa, doğal yollarla iştah açmak daha sağlıklı olabilir. Bu bitkiler sindirim sistemini harekete geçirir ve düzgün bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Dolayısıyla iştahınız doğal yollarla bir nebze olsun açılmış olur. Bu bitkiler, sindirim sistemi ve sindirimle ilgili enzim ve diğer sıvıları salgılamaya teşvik eder. Bu bitkileri zeytinyağı ve limonla tüketmek, sizin için daha faydalı olacaktır.

İştah şurubu kullanırken dikkatli olunmalıdır. İştah şurupları, 1 yaşından küçük çocuklar için kullanılmamalıdır. Yetişkinlerde ise her iştahsızlık halinde ilaç kullanmak uygun değildir. İştahsızlık sebebi fiziksel ya da psikolojik bir soruna bağlı olabilir. Sindirim sorunları, stres, depresyon, ani yaşanan üzüntüler, karaciğerle ilgili problemler iştahsızlık sebebi olabilir. Bu durumlar dışında iştahsızlığınız varsa ve yeme ile ilgili problemler yaşıyorsanız ve iştah şurubuna ihtiyaç duyuyorsanız, doktorunuza başvurup iştahsızlığın neden kaynaklandığını öğrenmelisiniz. İştahsızlığın ciddi bir hastalıktan kaynaklanıp kaynaklanmadığını bulmanız, sağlığınız açısından öncelikli olandır. Vücudunuzda herhangi bir problem veya ciddi bir hastalığa dair doktor bulgusu yoksa, doktorunuz sizin için en uygun iştah açıcıyı tercih edecektir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

İştah Kesen Meyveler Nelerdir?

İştah Kesen Meyveler Nelerdir?

Haber Bülteni

Güncel

İştah Açıcı Besinler Nelerdir?

İştah Açıcı Besinler Nelerdir?

Güncel

Balık Yağı İştah Açar mı?

Balık Yağı İştah Açar mı?