İştah Açıcı Kür Belirtileri ve Tedavisi
24 Haziran 2024

İştah Açıcı Kür Belirtileri ve Tedavisi

İştah Açıcı Kür

İştah açıcı kür, yemek yeme alışkanlığı az olan ve vücudun ihtiyaç duyduğu besin değerlerini almada zorluk yaşayan kişiler için hazırlanmış bir kür tarifidir. İnsanlar arasındaki yaygın kanının aksine, kilo vermek isteyenlerin yanı sıra iştahsızlık sorunu çekip yeterli kiloyu alamayan insanlar da mevcuttur. Bir kişinin zayıf olması, fiziksel olarak kötü görünmenin yanı sıra, giyecek kıyafet bulmada da zorluklar yaşatabilir. Ancak bu durumun ötesinde, yeterli derecede beslenemeyen ve iştahsızlık sorunu yaşayan bir kişide, vücudun ihtiyacı olan protein, vitamin, demir, mineral ve benzeri birçok besin değerinin eksikliği sorunu da ortaya çıkar. Bu tür besin değerlerinin eksikliği, insan vücudunda birçok hastalık, güçsüzlük, halsizlik gibi olumsuz durumların kendini göstermesine yol açabilir.

İştahsızlık Sorunu ve Beslenme

İştahsızlık sorunu yaşayan kişi yeterli beslenmediğinde, gücü ve kuvveti kaybolarak günlük yapması gereken işleri yapmada da zorluklar yaşayabilir. Yemek yeme sorunu yaşayan ve vücudun ihtiyaç duyduğu besin değerlerini alamayan kişinin iştahının açılması için yapması gereken birçok durum vardır. İlk olarak, iştahın açılması için vücut için gerekli olan protein, vitamin ve mineral gibi besin değerlerinin eksikliğini kapatacak kürler kullanarak vücudun bu eksik yönlerini giderebilir. Vücudun besin değerlerinin eksikliğini kapatacak olan kürün içermiş olduğu malzemeler, zaten bu besin değerlerini yüksek miktarda içinde bulunduran malzeme çeşitleridir. Bu malzemeler ile yapılan kür, iştahı açan bir özelliğin yanı sıra, vücut için gerekli olan besin değerlerini içinde bulundurup daha sağlıklı bir beslenme sağlamaya yardımcı olur.

İştah Açıcı Kür İçin Gerekli Malzemeler

  • Yarım kilo üzüm pekmezi
  • Yarım kilo tahin
  • 200 gram fındık içi
  • 150 gram ceviz içi
  • 100 gram badem içi

İştah Açıcı Kür Nasıl Yapılır?

Öncelikle bir kabın içerisine üzüm pekmezi ve tahin konularak iyice karıştırılır. Daha sonra fındık içi, ceviz içi ve badem içi bir dövecek yardımı ile iyice dövülür. Ardından bu kuru yemişler de pekmez ve tahinin bulunduğu kabın içerisine eklenerek karıştırılır ve bir kavanoz içerisinde kullanıma hazır bir halde bekletilebilir. İşte son derece sağlıklı, iştah açıcı özelliği bulunan ve yüksek besin değerleri içeren iştah açıcı kür tarifinin yapılışı bu kadar basit ve pratiktir. Lezzeti ile de oldukça güzel ve damaklarda enfes bir tat bırakacak olan iştah açıcı kür tarifini günde iki defa, iki yemek kaşığı ana yemeklerden sonra tüketerek kullanabilirsiniz. Her gün düzenli bir şekilde kullanacağınız bu kür tarifi, her evde bulunacak malzemeleri içerdiği için herkes evinde kolaylıkla yapabilir. İçerdiği besin değerleri sayesinde kişiye yüksek oranda vitamin, mineral, protein ve demir ile enerji verici bir özelliği de bulunan bir tarif çeşididir. Bu sebepten herkes, her yaştan kişi rahatlıkla tüketebilir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni