İştah Açıcı Kilo Aldırıcı
21 Haziran 2024

İştah Açıcı Kilo Aldırıcı

İştah Açıcı ve Kilo Aldırıcı Yöntemler

İştah açıcı ve kilo aldırıcı yöntemler sayesinde zayıf olan bireylerin kilo alması mümkündür. Aşırı zayıflık problemi olan kişiler genellikle kilo alamamaktan şikayetçidir. Bu kişilerin öncelikle iştahlarını açarak kilo almalarını sağlamak önemlidir. Fiziksel aktivitelerine dikkat etmeleri ve dengeli bir diyet uygulamaları bu süreçte kritik rol oynar. Zayıflık, sağlık açısından da birçok problem yaratabilir. Zayıf bireylerde kas ağrıları, mide hastalıkları, aşırı halsizlik ve kemiklerin güçsüz olması gibi sorunlar sıkça görülür. Ayrıca, bu durum başka hastalıkların ortaya çıkmasına da neden olabilir. Aşırı zayıflıktan kurtulmak için iştah açıcı ve kilo aldırıcı yöntemlere dikkat edilmesi oldukça önemlidir. Bu bağlamda, yüksek kalorili yiyecekler tüketerek kilo alınabilir. Ancak, zayıf bireylerin iştah problemi olduğu için öncelikle iştahlarının açılması gereklidir. Zayıflığın birçok nedeni olabilir. İştahın azalması veya hiçbir şey yememe isteği gibi durumlarda kişinin zayıf olması kaçınılmazdır. Bu sebeple iştah açan ürünleri tüketmek son derece önemlidir. Kişide bulunan iştahsızlığın giderilmesi için iştahın açılması ve kilo alınması amacıyla tüketilen ürünlere dikkat edilmesi gerekir.

İştah Açıcı ve Kilo Aldırıcı Yöntemlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İştah açıcı ve kilo aldırıcı yöntemlere dikkat etmenin başında, beslenme sırasında yemekten önce kesinlikle sıvı tüketmemek, su bile içmemek yer alır. Yemekten önce tüketilen sıvıların iştahı kapatabileceği belirtilir. Ayrıca, bu kişilerin basit egzersizler ve kısa yürüyüşler yaparak iştahlarını açmaları, açlık hissini artırmaları gerekir. Yemek yemeyi zorunlu bir görev değil, keyif alınan bir aktivite haline getirmeleri önemlidir. Yemek sırasında tüketilen ürünlerin çeşitliliğinin artırılması da önemlidir. İştah açıcı ve kilo aldırıcı yöntemlerde, kişilerin beslenme alışkanlıklarına dikkat etmeleri gerekir. Bu bağlamda, 3 ana öğün ve 3 ara öğünle beslenmeleri iştahlarının açılması için önemlidir. Bu kişilerin yemeğin başında ağır yağlı yiyecekleri tüketmemeleri gerekir. Aşırı yağlı yiyeceklerin yemek sonunda tüketilmesi, midenin tıkanmasını önleyecektir. Bu nedenle, kişiler hafif yiyeceklerle başlayıp daha sonra ağır yiyecekler tüketmelidir. İştahı kapalı olan kişilerin ve zayıf bireylerin yorucu egzersizlerden ve ağır işlerden uzak durmaları, iştahın açılması için önemlidir. Bu kişiler ara ara kuruyemiş, kuru meyve ve taze meyve gibi ürünler tüketerek yeme aktivitesini artırmalıdır. Ayrıca, yatmadan önce bir şeyler tüketmeleri kilo almaları için oldukça önemlidir.

İştah Açıcı ve Kilo Aldırıcı Uygulamalar

İştahı olmayan kişilerin yüksek kalorili gıdalara dikkat etmesi ve bu gıdalarla beslenmeleri tavsiye edilir. Ayrıca, belirli karışımlar ile kişinin iştahını açarak kilo almasına katkı sağlanabilir. Aşağıda vereceğimiz tarif ile kişinin günde iki sefer bu karışımı tüketmesi halinde, hem iştahının açılması hem de kilo alması açısından faydalı olacak bir yöntem paylaşmaktayız. İştah açıcı özelliği olan bu karışımın mükemmel bir ara öğün olduğu bilinmektedir. Bu karışım ile yeme isteğinin daha fazla artması sağlanırken, normalden daha çok yemek tüketilmesi desteklenir.

İştah Açıcı ve Kilo Aldırıcı Tarif

Yapacağımız bu karışımı günlük iki öğün olarak istenilen öğünde tüketmek oldukça önemlidir. Bunun için:

  • 1 kilo üzüm pekmezi
  • 1 çay bardağı tahin
  • 250 gram ceviz içi
  • 250 gram badem içi
  • 250 gram fıstık içi
Üzüm pekmezi ve tahin karıştırılır. Daha sonra içerisine ezilmiş ceviz içi, badem içi ve fıstık içi katılarak iyice karıştırılır. Elde edilen bu karışım cam bir kavanozda muhafaza edilir. Günlük olarak aynı saatlerde tüketilmesi önerilen bu karışım, kişinin iştahını açarak kilo almasına yardımcı olur.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

İştah Türleri ve Özellikleri

İştah Türleri ve Özellikleri

Havuç Tohumu İştah Açar mı?

Havuç Tohumu İştah Açar mı?

İştah Şurubu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

İştah Şurubu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Arı Sütü İştah Açarmı Belirtileri ve Tedavisi

Arı Sütü İştah Açarmı Belirtileri ve Tedavisi

İştah Kesen Bitkiler Türleri ve Özellikleri

İştah Kesen Bitkiler Türleri ve Özellikleri